Breaking News
Home / Banka - Kredi Kartları / Akbank Axess – NEO Chip Para Nerede Kullanılır (Güncel – 2017 )

Akbank Axess – NEO Chip Para Nerede Kullanılır (Güncel – 2017 )

Akbank Axess – NEO Chip (Çip) Para Nerelerde Kullanılır

akbank neo axess chip para nerelerde nasıl harcanır
akbank neo axess chip para nerelerde nasıl harcanır

Akbank Axess – NEO Çip Para Nerelerde Kullanılır, kullanım süresi bitmeden chip paralarımızı nasıl harcayabileceğimizi bu makalede anlatılmaktadır.

Akbank’ın kredi kartı olan Axess ve banka kartı NEO ile yapılan alışverişler sonucunda Akbank hesabınıza chip (çip) para olarak adlandırılan ödül paralar yatırılmaktadır. Ancak Akbank verdiği chip paralarını kısa bir süre içerisinde harcamanızı istemektedir.Axess ve NEO sonucu yapılan alış-verişler sonucu güçlükle biriken chip paralarınız belirtilen süre zarfında harcanmadığı için chip para hesabınızdan silinmektedir. Bu sebeple birçok Akbank chip para sahibi Akbank Axess – NEO Çip Para Nerelerde Kullanılır, Nasıl Harcarım, şeklinde birçok market, alış – veriş merkezi dolaşmaktadır.  Müşterilerin chip paralarını silinmesinin en büyük sebebini çip para harcayabileceği bir yer bulamamasındadır.

Akbank Chip Para Nerelerde Geçerli – Axess chip Para Nerelerde Kullanılabilir?

Akbank Chip Para Nerelerde Geçerli olduğunu merak ediyorsanız bunu öğrenmenin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Chip paranız Axess anlaşmalı her iş yerinde geçerlidir. ( Restoran, giyim, kozmetik vb.). Ayrıntılı bilgi için Akbank’ın chip para kullanımı yazısını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Ancak ve ancak gideceğiniz yerin axess ile anlaşması varsa buralarda Akbank chip paralarınızı harcayabilmektesiniz. İş yerinin axess anlaşması olup olmadığının öğrenmenin yolları ise aşağıda sunulmuştur.

 • Ödeme yapacağınız zaman axess üyelikleri olup olmadıklarını sorarak,( Kesin Yol)
 • Ödeme esnasında (kasada), arka duvarda, cam da  vb etrafta Axess  reklam yapışkanları varsa, örnekleri aşağıdaki resimlerdir. • akbank neo axess chip para nerelerde nasıl harcanır
  akbank neo axess chip para nerelerde nasıl harcanır
 • Kullanılan Pos cihazının üzerinde Akbank yazıyorsa,Yukarıda özelliklerden bir yada bir kaçını gittiğiniz iş yeri sağlıyorsa muhtemelen gittiğiniz iş yeri Akbank axess anlaşmalı bir yerdir ve chip paranızı orada harcama ihtimaliniz bulunmaktadır.

AXESS CHİP PARA HARCAYAMAMIZIN SEBEPLERİ

Akbank axess chip para harcayamamızın bir çok sebebi bulunmaktadır. Chip  paralarımız her ne kadar Akbank tarafında bize verilen hediyeler olsa da chip paralarımızı rahatlıkla harcayamamızın bazı sebepleri bulunmaktadır Bunlar kısaca:

 • Axess anlaşmalı üye iş yeri bulmak çok zor. ( en önemli sebep)
 • kasiyere axess üyesi olup olmadıklarını sormaktan çekinme,
 • Arkadaş grubunda hesabı chip para ile ödeme yapmanın garip karşılanacağı düşüncesi,
 • Akbank tarafında verilen kısıtlı sürede harcama yapılabilecek üye iş yeri bulunamaması,
 • Chip paranın kullanılacağı iş yerindeki hizmete ihtiyacımız olmaması vb.

Yukarıda sebepleri daha çoğaltabilmekteyiz, bu sebepler sonucunda axess chip paramızı zamanında harcayamadığımız için chip paramız hesabımızdan silinebilmektedir.

Akbank üye iş yerinden pos cihazından nasıl chip para kullanıldığını Akbank sitesinden burayı tıklayarak öğrenebilirsiniz.


AKBANK CHİP PARA NEREDE KULLANILIR – ADIM ADIM RESİMLİ ANLATIM

 

Toplum içinde harcamaya utandığımız, erindiğimiz ya da silinmesine az bir süre kalan Akbank Axess- NEO chip paralarımızı internet üzerinden alış verişlerde ise rahatlıkla kullanabilmekteyiz.

Aşağıda adım adım resimli olarak Akbank Axess – NEO Chip (Çip) Paralarımızı gittigidiyor.com sitesi üzerinde nasıl kullanılabileceği anlatılmaktadır.

1.ADIM: Öncelikle gittigidiyor.com sitesinden üyelik hesabımızda oturum açarak almak istediğimiz ürünü / ürünleri sepetimize ekliyoruz.  Ekledikten Sonra aşağıda ok ile gösterilen “Alışverişi Tamamla”  butonuna tıklayınız.

Akbank Axess – NEO Çip Para Nerelerde Kullanılır -1
Akbank Axess – NEO Çip Para Nerelerde Kullanılır -1

2.ADIM: Daha sonra adres seçme kısmı gelecektir. Buradan gönderilmesini istediğiniz adresiniz seçerek “ Devam Et ” butonuna tıklayınız.

Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -2
Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -2

3.ADIM: Ardından karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Ekranı chip paramızın yüklü olduğu (NEO ya da Axess) karttaki bilgilere göre doldurunuz.

Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -3
Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -3

4.ADIM

Kart Üzerindeki Ad Soyad: Akbank chip paralarınızın yüklü olduğu Axess ya da NEO kartınızın üzerindeki ad ve soyad bilgilerinize göre doldurunuz.

Kart Numarası: Akbank chip paralarınızın yüklü olduğu Axess ya da NEO kartınızın üzerindeki 16 haneli kart numaranızı sanal klavye ile giriniz.

Son kullanma Tarihi: Kartınızn son kullanma tarihini giriniz.

CVC: Kartınızın arka yüzündeki 3 haneli CVC kodunu giriniz.

Bu işlemlerin ardından aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

 • 3D Secure kullanmak istiyorum işaretleyiniz. hemen altında Akbank Axcess ve NEO chip para bakiyeniz belirecektir.
 • Kartınızda xx.xx TL Chip Para Var.” Olan kısmı seçiniz,
 • Ardından “ Peşin Ödedeme Yap” Butonunu tıklayınız.
Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -4
Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -4
 1. ADIM:Akbank 3D secure şfrenizin gönderileceği cep telefonu numaranız doğru ise “Devam ”ı tıklayınız.

 

Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -5
Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -5

 

 1. ADIM: Aşağıdaki ekran açılmış ise başarı le Akbank chip paranızı başarı ile harcamış oldunuz 😊 hayırlı uğurlu olsun 😊

 

Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -6
Akbank Axess – NEO chip Para Nerelerde Kullanılır -6

 

Not: Bu makalenin yazarı olarak gitti gidiyor ya da herhangi bir kuruluşla anlaşmam olmadığını belirtmek isterim, sadece silinmesine 1 gün kalmış chip paramı harcayacak bir yer bulamadığım için böyle bir çözüm yolu bulduğum için paylaşmak istedim.

 

About admin

7 comments

 1. 100 tek var ama kullanamıyoruz kartimmizi değiştirecem başka çare yok bugün kasada rehin kaldik yalan dolan kandiriliyoruz

  • Merhaba Sayın İsmet Bey,

   Evet durum bu şekilde, çip para veriyorlar ancak harcayabileceğimiz yer söyleyemiyorlar. Tek tek market dolaşmak zorunda kalıyoruz. İnternetten harcama yapmanızı tavsiye ederiz. En azından çip paranızın süresi dolmadan hemen harcayabilirsiniz.

   teşekkür ederiz. iyi günler dileriz

 2. Merhabalar,

  Migros’da bazı forumlarda geçtiği yazılmıştı ancak, galiba bunlar eski bilgidir. Migros da akbank chip para geçmeyebilir.

  teşekkürler iyi günler dileriz.

 3. Migros da axcess chip paralar geçiyor mu acaba bir bilginiz var mı

 4. LC waikiki de de Akbank chip para kullanılmıyor. oraya gidince red cevabı aldım 🙂

Sorunuzu sorun biz cevaplayalım...

%d blogcu bunu beğendi: