Breaking News
Home / e-Devlet KYK Borç Sorgulama / e-Devlet KYK Borç Sorgulama Hizmeti

e-Devlet KYK Borç Sorgulama Hizmeti

e-devlet KYK Borç Sorgulama Hizmeti – KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama

e-devlet KYK borç sorgulama hizmeti e-devlet sistemi üzerinden ücretsiz olarak vatandaşlara sunulmaktadır. Bir yüksek öğrenim kurumunda öğrenci iken devlet tarafından sağlanan katkı kredisi ve öğrenim kredisi geri ödemeli olarak verilmektedir. Öğrencinin üniversite ile ilişiği kesildikten itibaren (mezun olma, atılma, bırakma vb. ) iki yıl sonra Ziraat Bankası hesabınıza yatırılmış olan öğrenim ve katkı kredilerinizi geri ödemeniz gerekmektedir. 

Öğrenim süresince borçlandığınız öğrenim kredisi ve katkı kredisini ne zaman ödemeniz gerektiği öğrenmek için e-devlet sistemi üzerinden KYK borcu sorgulama hizmetinden ya da TC kimlik numarası ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü sitesi üzerinden kredi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Yani öğrenim kredisi ve katkı kredisini ne zaman ödemeye başlayacağınızı vergi dairelerinden ya da internet üzerinden e- devlet KYK borç sorgulama hizmeti ile öğrenebilmektesiniz.

e-devlet KYK Borç Sorgulama Hizmeti yardımıyla;

 • e-devlet üzerinden sağlanan bu hizmet ile üniversite öğrenimiz süresince hangi tarihte, kaç tutar, hangi banka şubesine, hangi üniversite için yatan öğrenim kredisi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Böylece Kyk Kredi Geri Ödeme başlangıç tarihinizi öğrenebilirsiniz.
 • e-devlet kyk borç sorgulama hizmeti ile ayrıca kredi bitiş tarihiniz (en son hangi ay da kredi alacaksınız ) ve Kyk borç ödeme başlangıç tarihinizi de öğrenebilirsiniz.

Not: KYK borç ödeme başlangış tarihinden itibaren aylık ya da üç’er aylık periyotlarla kredi geri ödemenizi TC kimlik numaranız ile Ziraat Bankası şubelerinden ya da internet bankacılığı yardımıyla şubeye gitmeden yapabilmektesiniz. Bir ay dahi ödemenizi geciktirmeniz durumunda vergi dairesine gitmeniz gerekmektedir.

 İnternet üzerinden KYK borcu sorgulama işlemi için iki yol bulunmaktadır.

1) e-devlet kyk borç sorgulama hizmeti: Bu yazıda adım adım resimli  e-devlet sitesi üzerinden kyk borç sorgulama hizmeti nasıl sorgulanır ? anlatılmaktadır.

2) TC Kimlik No ile Kyk Borç Sorgulama: ikinci yol olarak doğrudan KYK Sorgulama Sayfası üzerinden TC Kimlik No ile Kyk Borç Sorgulama hizmetini de kullanabilmektesiniz. TC Kimlik No ile Kyk Borç Sorgulama hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak burayı tıklayınız.

1) E-Devlet Kyk Borç Sorgulama Hizmeti

Aşağıda Kredi Veya BURS Ödemeleri Sorgulama işkemie-devlet sitesi üzerinden kyk borç sorgulama işlemi nasıl yapılır ? anlatılmaktadır. e-devlet kyk borç sorgulama hizmetine buraya tıklayarak ya da aşağıdaki resme tıklatarak ulaşabilirsiniz.

1) Kredi Veya BURS Ödemeleri Sorgulama hizmetine giriş yaptığnızda aşağıdaki  gibi açılan ekranda

1.Adım: ” Kimliğimi Şimdi Doğrulayı ” tıklayınız. 

e-devlet kyk borç sorgulama giriş ekranı -1
e-devlet kyk borç sorgulama giriş ekranı -1

2) Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekran da

1. Adım: T.C. Kimlik No yazan kısma 11 haneli TC kimlik numaranızı giriniz.

2. Adım: e-Devlet Şifresi yazan kısma e-Devlet şifrenizi yazınız.

3. Adım: ” Sisteme Giriş Yap ” butonunu tıklayınız. 

e-devlet kyk borç sorgulama giriş ekranı -2
e-devlet kyk borç sorgulama giriş ekranı -2

3) Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda Öğrenim kredisi toplam borcunuzu ve diğer tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

e-devlet kyk öğrenim kredisi sorgulama sonuç ekranı -3
e-devlet kyk öğrenim kredisi sorgulama sonuç ekranı -3

2) TC Kimlik No ile Kyk Borç Sorgulama

e-devlet şifreniz yok ise KYK’nin resmi sitesinden TC Kimlik No ile Kyk Borç Sorgulama hizmetinden faydalanabilirsiniz.  e-devlet KYK Borç Sorgulama Hizmetinden başka TC Kimlik No ile Kyk Borç Sorgulama işlemi ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

About admin

One comment

 1. Herkesin bankalardan bir kredi almaya uygun olmadığını bildiğiniz için borçlarınızı kurtarmanıza yardımcı olmak için buradayız ve şimdi bir kredi almak için aradığınız nihai çözüme sahipsiniz. Wellsfargo bankasıyla çalışıyorum ve finansal kurumum en iyi ve dünya sıralamasında. Dolayısıyla, iyi teminatlı% 3 faiz oranlı krediyi nereden alacağınızı düşünüyorsanız, lütfen şu anda hızlı bir kredi başvurusunda bulunmamızı rica ederim. bizim kredi 5000 – 50 milyon dolardan. ve biz istediğiniz herhangi bir para birimi cinsinden öderiz. bugün bize e-posta gönder: arikanmoneyorg@gmail.com veya (arikanmoneyorg@gmail.com
  )
  Allah, Türkiye federasyonunu korusun
  Tanrı seni korusun
  Tanrı beni korusun
  Mehmet Arıkan

Sorunuzu sorun biz cevaplayalım...

%d blogcu bunu beğendi: