Breaking News
Home / e-Devlet KYK Borç Sorgulama / 2015-2016 e-devlet KYK Burs / Kredi Başvurusu Ekranı

2015-2016 e-devlet KYK Burs / Kredi Başvurusu Ekranı

2015-2016 e-devlet KYK Burs / Kredi Başvurusu Ekranı

2015-2016 e-devlet KYK Burs Başvuru Ekranı yardımıyla üniversite öğrencilerine sağlanan 201-2016 eğitim-öğretim döneminde 400 tl olarak kabul edilen öğrenim kredisi ve burs için başvurunuzu yapabilmektesiniz. 2015 yılına kadar burs ve kredi başvurusu işlemleri Noter aracılığı ile yapılmakta iken 2015-2016 eğitim öğretim dönemimden itibaren e-devlet sitesi üzerinden başvurular yapılamktadır. Bu başvuru işlemini 31 Aralık 2015 Perşembe 24:00’a kadar e-devlet sitesi üzerinden yapmanız gerekmetedir. Eğer başvurusa buklunmaz iseniz ya da yanlış başvuruda bulunmanız durumunda burs / kredi hakkınızı kaybetme durumunuz ortaya çıkacaktır. Aşağıda adım adım KYK burs / kredi başvuru işleminin nasıl yapıldığı ve taahitname işlemlerinin nasıl yapılacağı anlatılmaktadır.

UYARI: 18 yaşının altında olup, burs / kredi çıkmış üniversite öğrencileri velisinin üzerinden tahütname işlemi yapacaklardır. 18 yaşının altındaki TC vatandaşlarına e-devlet hizmeti sunulmamaktadır. Bu nedenle velisi bulunduğunuz öğrenci için burs / kredi başvurusunu kendi e-devlet sayfanızdan yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle e-devlet Kredi Yurtlar Kurumu Burs/Kredi Onay İşlemleri sayfasına giriş yapılır. Kredi Yurtlar Kurumu Burs/Kredi Onay İşlemleri sayfasına buraya tıklayarak ya da aşağıdaki resme tıklayarak giriş yapınız.

Kredi Yurtlar Kurumu Burs/Kredi Onay İşlemleri

1) Aşağıdaki resimde de gösterildiği gibi ” Kimliği Şimdi Doğrula “ butonunu tıklayınız.

e-devlet SSK sicil no sorgulama giriş ekranı
e-devlet SSK sicil no sorgulama giriş ekranı

2) karşımıza aşağıdaki sayfa açılacaktır. Buraya TC kimlik numarası ve e-devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız.

1) ile gösterilen kısma 11 haneli TC kimlik numaranızı yazınız.

2) ile gösterilen yere e-devlet şifrenizi yazınız.

3) ” Sisteme Giriş Yap ” butonunu tıklayınız.

3) karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Eğer 18 yaşının üzerinde iseniz

About admin

Sorunuzu sorun biz cevaplayalım...

%d blogcu bunu beğendi: