Breaking News
Home / MEB e-Okul Sistemi Giriş / e-Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır ?

e-Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır ?

e-Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır ?

MEB, internet üzerinden MEB e-Okul öğrenci Girişi ( E-Okul Yönetim Bilgisi ) hizmetini vermeye başlamıştır. E-okul Öğrenci Yönetim Bilgi Sistemi sayesinde internet üzerinden velisi bulunduğunuz öğrencinin notlarını öğrenebilirsiniz. e-Okul Öğrenci Girişi (e okul veli bilgilendirme sistemi) sayesinde veliler çocuklarının;

E-Okul Not Öğrenme (E-Okul Karne Notları): E-Okul Giriş sistemini kullanarak öğrenci ekranından girilerek okul not sorgulama bölümünden öğrencinin aktif dönemdeki ya da geçmiş dönemdeki not durumunuza bakarak sorgulayabilirsiniz.

Öğrenci Devamsızlık Durumu Sorgulama: MEB e okul sistemi üzerinden öğrenci devamsızlık durumu sorgulama işlemini yaparak, öğrencinin okula devam durumunu öğrenebilirsiniz.

Öğrencinin Ödevlerinin Sorgulama (öğrenci haftalık ders programı sorgulamayı): öğrencinin hangi gün ve saatlerde hangi dersi olduğunu e okul yönetim sisteminden öğrenebilirsiniz.

Sağlık Problemleri ile İlgili Bilgi Öğrenme: öğrencinin okulda sağlık ile ilgili bir problem geçirmesi durumunda, e okul yönetim bilgi sistemi öğrenebilirsiniz.

Takdir Belgesi Sorgulama veya Teşekkür Belgesi Sorgulama( e-Okul Takdir Teşekkür Hesabı ): öğrencinin hangi yıl ve dönemde takdir belgesini alıp almadığını ya da teşekkür belgesi alıp almadığını sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

Okul Müdürünün Velilere İletmek İstedikleri Duyuruları: velisi bulunduğu öğrencinizle ilgili olarak okul müdürünün size iletmek istediği bilgiler varsa meb eokul sistemi (e-Okul MEB Tr ) üzerinden haberleşebilirsiniz.

Öğrenin Belgesi Alma: Öğrenci belgesi sorgulayarak öğrenci için gereken öğrenci belgesini “eokul” üzerinden alabilirsiniz.

E-Okul SBS Sonuçları : e-okul üzerinde SBS sınav sonucunuzu da sorgulayabilirsiniz.

Aşağıda Resimli Adım Adım MEB e-Okul Öğrenci Girişi İşleminin Nasıl Yapıldığı Anlatılmaktadır.

1-) E okula giriş için (E-Okul MEB) aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.Ya da buraya tıklayarak  MEB e-Okul Öğrenci Girişi sayfasına gidebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde;

e-Okul öğrenci Girişi
e-Okul öğrenci Girişi

1 -Öğrencinin TC kimlik numarasını bu alana yazınız

2- Öğrencinin okul numarasını bu alana yazınız.

3- Resimde gözüken 4 harfli güvenlik kodunu 3 numaralı alana yazınız.

4- Giriş butonunu tıklayınız.

2-) Aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

e-Okul öğrenci Girişi -2
e-Okul öğrenci Girişi -2

1-Öğrencinin doğduğu yıl seçilir.

2- Öğrencinin sınıfı seçilir.

3- 5 resim arasından velisi olduğunuz öğrencinin resmi tıklanır.

en alttaki “Tamam ” tıklanır.

MEB e-Okul Öğrenci Giriş

MEB e-Okul Öğrenci Girişi Ne İşe Yarar?

e-Okul, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel statüdeki tüm okullar ile yurt dışında Bakanlığımıza bağlı resmi okullarda bulunan öğrenci bilgilerinin elektronik ortamda toplanarak, öğrenci merkezli yapılan tüm işlemlerin standartlaştırılmasını ve bilişim desteği ile yürütülmesini sağlamak amacıyla geliştirilmeye başlanmış olan bir Okul Yönetim Sistemidir.

        Sistem öğrenci kayıtlarından, mezuniyete kadar yapılan işlerin internet üzerinden yapılarak bilgilerin merkezi bir veri tabanında tutulmasını sağlar. Okullara kurulum, işletim, yedekleme, bakım ve güncelleme maliyeti oluşturmaz. Her okul kendi yetkileri dâhilinde olan işlemleri sahip oldukları kullanıcı kodları ve şifrelerle gerçekleştirir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ilçe sınırları içinde bulunan okullarla ilgili bilgileri sistemden izleyebilir. İl Milli Eğitim Müdürlükleri il içindeki okullarla ilgili işlemleri, Bakanlık ise tüm okullarla ilgili işlemleri takip edebilir. Öğretmenler dersine girdikleri sınıf ve şubelerdeki öğrenci bilgilerini günceller, veliler öğrencileriyle ilgili okul tarafından yapılan duyuru, ders programı, devamsızlık, not,..vb bilgileri görebilir.  e-Okul Öğrenci Girişi ile Okul yöneticileri okulla ilgili kullanıcıların tanımlanması, okulda bulunan alan/dal bilgilerin girilmesi, şube öğretmenlerinin belirlenmesi, ders programlarının oluşturulması gibi işlemleri yaparlar.  Eğer bir öğretmenseniz e-Okul Öğretmen Girişi sistemin kullanarak öğretmen ile ilgili kısmını okuyabilirsiniz. 

About admin

One comment

  1. Tesekkur ederim

Sorunuzu sorun biz cevaplayalım...

%d blogcu bunu beğendi: