Breaking News
Home / Ücretsiz Antivirüs Programları ve Flah Bellek Virüs Temizleme / Flash Bellek Virüs Temizleme ( Dosya Kurtarma – ÇÖZÜLDÜ – 2017 )

Flash Bellek Virüs Temizleme ( Dosya Kurtarma – ÇÖZÜLDÜ – 2017 )

Flash Bellek Virüs Temizleme ( Flash Bellek Dosya Kurtarma – 2017 )

Flash Bellek Virüs Temizleme ( Flash Bellek Dosya Kurtarma - 2017 )
Flash Bellek Virüs Temizleme ( Flash Bellek Dosya Kurtarma – 2017 )

Flash Bellek Virüs Temizleme işlemi yapılarak Flash Bellek Dosya Kurtarma işlemi nasıl yapılabileceği adım adım resimli ve videolu anlatılmaktadır.

Öncelikle şunu bilinizki flash belleğinizdeki dosyalar silinmemiştir ama gizlenmiştir ve bu makalede anlatılanları uygulayarak  kolaylık kesinlikle kurtarabilirsiniz. Flash Belleğinize dosyaları gizleyen virüs bulaştığı için Flash Bellek Dosya Kurtarma işlemi yapılarak dosyalarınızı nasıl kurtaracağınız en ince ayrıntısına kadar makalemizde anlatılmaktadır.

 

 

 Not: En alttaki yorum kısmına sorununuzu yazarak takıldığınız ya da karşılaştığınız en ufak bir sorunda dahi sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Makalemizi beğenmiş iseniz yorum kısmına yazacağınız bir teşekkür mesajı editörlerimiz için en büyük ilham ve çalışma kaynağıdır. Teşekkür ederiz. Virüssüz Günler Dileriz.

10 TL’ye ÜCRETLİ DESTEK: Sitemizin en altta yorum kısmına istediğiniz kadar soru sorabilir takıldığınız konularda ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz. Ayrıca talep etmeniz doğrultusunda ÜCRETLİ DESTEK hizmeti de sunulmaktadır.  Harddiskiniz, flash bellek, SD Kart gibi depolama birimlerindeki dosyalarınız uzman personellerimiz tarafından bilgisayarınıza uzak bağlantı yapılarak kurtarılmaktadır. Destek ücreti 10 TL olup iş bitiminde ödeme yapabilirsiniz, kurtarılamayan dosyalarınız için kesinlikle ödeme talep edilmeyecektir. Ücretli destek talep etmek için bilgisayarteknolojisi.net@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Teşekkür ederiz…

Flash Bellek Virüs Temizleme – Virüs girmiş dosyalarınız, belge, resim gibiFlash Bellekteki Dosyalar Neden Görünmez Oldu

Flash Bellek Virüs Temizleme ( Dosya Kurtarma - ÇÖZÜLDÜ - 2017 )
Flash Bellek Virüs Temizleme ( Dosya Kurtarma – ÇÖZÜLDÜ – 2017 )

Flash Bellek Virüs Temizleme işlemine geçmeden önce Flash Bellekteki Dosyalar Neden Görünmez Oldu diye merak ediyorsanız, bunun tek sebebi bilgisayarınıza taktığınız  ( ya da başkasının sizin bilgisayarınıza taktığı flash bellek ) USB bellekten kaynaklı bilgisayarınıza geçen virüslerdir. Özellikle arkadaşlarınız bilgisayarınıza flash belleklerini taktıkları zaman USB bellek içindeki virüs sizin bilgisayarınıza bulaşmaktadır. Yandaki resimde de gösterildiği gibi flash belleğinizin içerisi boş gözükmektedir. Bunun nedeni ise arkadaşınızın flash belleğinden bilgisayarınıza geçmiş olan dosyaları gizleyen virüslerdir. Her ne kadar arkadaşınız size böyle kötü bir hediye vermiş olsa da maalesef virüsü temizleme işi size kalmaktadır.

Bu nedenle her bir flash belleği ( özellikle arkadaşınızın ya da yabancı USB bellekleri ) taktıktan sonra açmadan önce  bir antivirüs programına taratınız. Bilgisayarınızda bir antivirüs programınız yoksa ya da virüslere karşı etkisiz kalmış ise buraya tıklayarak virüslere karşı en iyi antivirüsleri buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Flash bellek virüslerine karşı kesin çözüm olan USB Disk security adlı ücretsiz antivirüs programını Flash Bellek Virüs Temizleme işlemine başlamadan kurunuz. Programı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

10 TL’ye ÜCRETLİ DESTEK: Sitemizin en altta yorum kısmına istediğiniz kadar soru sorabilir takıldığınız konularda ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz. Ayrıca talep etmeniz doğrultusunda ÜCRETLİ DESTEK hizmeti de sunulmaktadır.  Harddiskiniz, flash bellek, SD Kart gibi depolama birimlerindeki dosyalarınız uzman personellerimiz tarafından bilgisayarınıza uzak bağlantı yapılarak kurtarılmaktadır. Destek ücreti 10 TL olup iş bitiminde ödeme yapabilirsiniz, kurtarılamayan dosyalarınız için kesinlikle ödeme talep edilmeyecektir. Ücretli destek talep etmek için bilgisayarteknolojisi.net@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Teşekkür ederiz…Flash Bellek Dosya Kurtarma için yapmamız gereken işlem bilgisayarımızdaki ve usb belleğimizdeki virüsleri temizleyerek “ Gizli Klasörleri Görünür Yapmaktır “. Dosyalarınızın silinmediğini, flash belleğinizi bilgisayara taktığınız zaman ” Bilgisayarım “  kısmına girerek flash belleğin dolu olup olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Bu durumda flash bellek içi dolu gözükmektedir, ancak siz flash belleğin içine girdiğiniz zaman bu verileri görememektesiniz.

 Çünkü virüs dosyalarınızı silmemiştir sadece dosyalarınızı gizlemiştir. Daha açık ifade edilirse;

 • Yani Flash Disk içindeki Dosyalar Görünmüyor ancak hala ordadır ve gizlidir.
 • Dosyalarımız silinmemiştir her durumda kurtarılabilir.
 • Bilgisayarınıza bulaşan çeşitli bilgisayar virüsleri tarafından flash bellekteki dosyalar gizlenmiştir.
 • Bilgisayarınıza  ve usb belleğinize dosyaları gizleyen virüs türlerinden birisi bulaşmıştır

Bu sorunun çözümü için yapmamız gereken işlemler adım adım aşağıda anlatılmaktadır.Flash Bellek Virüs Temizleme 

1.ADIM: Flash bellek Virüs Temizleme işlemine başlamadan önce tekrar hatırlatmak isterizki “öncelikle bilgisayarınızı ve flash belleğinizi bir antivirus programı ile taratın ve bulunan virüsleri siliniz ” böylelikle bilgisayarınıza bulaşan virüsü bilgisayarınızdan temizleyerek işimize başladık. Unutmamalıyız ki bilgisayarınızda virüs kalırsa bu yapılan işlemler boşa gidecektir.

Eğer iyi bir antivirüs programınız yok ise Orijinal ücretsiz antivirüs indirmek için buraya tıklayınız.2.ADIM: Flash belleği bilgisayara takın ve flash belleği açmadan, anti virüs ile usb belleğinizi tarafın ve bulunan virüsleri temizleyin. Böylece Flash belleğinizdeki virüsler temizlenecektir ancak siz hala flashınıza girdiğiniz zaman dosyalarını göremeyeceksinizdir.

3.ADIM Bilgisayarınızı ve USB belleği tarattıktan sonra ” başlat ” çubuğuna” CMD “yazarak komut satırını çalıştırınız.

flash disk içindeki dosyalar görünmüyor - çözümü -1
flash disk içindeki dosyalar görünmüyor – çözümü -1

4.ADIM:  Komut satırı penceresine flash belleğin olduğu sürücüye geçmek için flash belleğin bulunduğu sürücünün adını yazarak ardından” : ” yazarak Enter’a basınız örneğin flash bellek H sürücüsünde ise ” h:” yazıp Enter’a basarak flash belleğin sürücüsüne geçiniz.

flash disk içindeki dosyalar görünmüyor - çözümü -2
flash disk içindeki dosyalar görünmüyor – çözümü -2

5.ADIM:  Daha sonra komut satırına aşağıdaki satırları kopyalayarak yapıştırınız ardından Enter’a basınız.

attrib -h -s -a -r /d /s

Enter’a bastıktan sonra komutun tamamlanması bekleyiniz. Komutun tamamlanması 30 saniye kadar sürebilmektedir. Yukarıdaki komut gizlenen klasörlerinizi ve dosyalarınızı görebilmeniz için Flash Bellek Dosya Kurtarma komutudur.Flash Bellekteki Dosyalar Görünmüyor !!! Çözüldü -3
Flash Bellekteki Dosyalar Görünmüyor !!! Çözüldü -3

6.ADIM:  Ardından  Flash belleğinize içine  baktığınız zaman isimsiz bir klasör gözükecektir. Flash Belleğinizdeki tüm dosyalarınız o klasör içerisindedir.

Flash Bellek Virüs Temizleme Flash Bellek Dosya Kurtarma
Flash Bellek Virüs Temizleme Flash Bellek Dosya Kurtarma

Böylece ” USB Bellekte Dosyalar Görünür ” hale geçecektir. Flash Bellek Virüs Temizleme işlemini tamamlamış olacaksınız ve Flash Bellekteki Dosyalarınız Kurtarılmış olacaktır.

10 TL’ye ÜCRETLİ DESTEK: Sitemizin en altta yorum kısmına istediğiniz kadar soru sorabilir takıldığınız konularda ücretsiz olarak yardım alabilirsiniz. Ayrıca talep etmeniz doğrultusunda ÜCRETLİ DESTEK hizmeti de sunulmaktadır.  Harddiskiniz, flash bellek, SD Kart gibi depolama birimlerindeki dosyalarınız uzman personellerimiz tarafından bilgisayarınıza uzak bağlantı yapılarak kurtarılmaktadır. Destek ücreti 10 TL olup iş bitiminde ödeme yapabilirsiniz, kurtarılamayan dosyalarınız için kesinlikle ödeme talep edilmeyecektir. Ücretli destek talep etmek için bilgisayarteknolojisi.net@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Teşekkür ederiz…

Flash Bellek Virüs Temizleme  – Flash Bellek Dosya Kurtarma

Flash Bellek Virüs Temizleme  – Flash Bellek Dosya KurtarmaBilgisayarınıza bir flash bellek takarken mutlaka flash belleği açmadan bir anti virüs programına taratın. Ya da  USB Disk Security ” adlı programı bilgisayarınıza kullanabilirsiniz. Özellikle 2017 yılında en çok karşılaştığım şikayet konusu olan Flash bellekteki dosyaları gizleyen bu virüs türlerine karşı çok etkilidir.  USB Disk Security “ bilgisayarınızı hiç kasmayan ve bilgisayarda bir antivirus programı kurulu dahi olsa onla çakışmayan Ayrıca  autorun virüslerine ( USB Flash bellek yolu ile bulaşan virüsler bu şekilde bilgisayara girmektedirler) karşı gayet başarılı bir anti virüs yazılımdır. Bu programcık siz bilgisayarınıza Flash bellek takar takmaz hemen USB belleği tarayarak virüsleri temizler.

USB disk Security programı sayesinde flash bellekten bulaşarak bilgisayarınıza bulaşan ve ilerde başınıza dert olacak virüslerin önüne geçmiş olacaksınızdır.

USB Disk Security programını buraya tıklayarak ya da aşağıdaki resme tıklayarak orijinal USB Disk Security full indirebilirsiniz.

usb disk security full indir
usb disk security full indir

About admin

123 comments

 1. Merhabalar.Öncelikle çok çok çok teşekkürler. Peki dosyaları kurtardıktan sonra isimsiz dosyayı değil de diğer dosyayı silebilir miyiz?

 2. Öncelikle iyi günler ;
  benim problemim şöyle ki telefondan çektiğim videoları bilgisayara atmıştım videolar izlenebiliyordu sonra videoları flash diske attım ve bilgisayardaki videolarıda silmiştim şimdi flashı kontrol ettiğimde videolar hiç açılmıyor siyah görüntü mb olarak yazıyor fakat süre olarak da sıfır gözüküyor yardımcı olursanız sevinirim.

 3. sizinle iletişime geçebilirmiyim . ücretin hiç önemi yoktur .0531598 8515

 4. Merhaba,

  Flash belleğimize virüs bulaşmış tarayıp sildim ama excel dosyam duruyor açarken kurtar diyor ama açıyorum için deki yazılı dosyaların bir kısmı duruyor ve bir kısmı silinmiş bunu nasıl kurtarabilirim ?

 5. ben herşeyi yaptım flaş dolu gözüküyor ama çıkmıyor ve sizin dediklerinizi yaptım boş bir klasör çıkmadı ne yapacağım lütfen yardım

 6. zeynep dumlupınar

  Iyı gunler benim flash ım komut işlemi yaptıgımd sunları soyluyor: birim tanınan bir dosya sistemi içermiyor ve lütfen tüm gereken dosya sistemi sürücülerinin yüklü oldugundan ve birim in bozuk olup olmadıgından emin olun diyor yardımcı olursanız cook memnun olurum.

 7. çok teşekkür ederim işe yaradı 😀

 8. teşekkurler sıkıntının büyüğü halloldu

 9. merhaba flash belleğimi pcye takıyorum biçimlendirmeniz gerekiyor diyor daha önceden arkadaşım virüs olan bir bilgisayara takmış biçimlendirmeye çalıştığım zaman biçimlendiremiyor virüs programı yükledim ancak sd sürücü görünmüyor diyor içindeki dosyaları kurtarma imkanım hiç yok mu acaba. ne yapmam gerekiyor?

 10. mrb.. benim flash belleğin şöyle bi sorunu var bilgisayardan film yükledim ve tv ye takıyorum ancak video dosyası eksik diyor ve açılmıyor. daha önce defalarca film yükleyip izlemiştim yeni öyle oldu. biçimlendirip yeniden film yükledim ama nafile..

 11. İyi günler ben sizin dediğinizi yaptım fakat olmadı flaşh bellegi taratım herşey 0 olarak gösteriyor.sizin söylediğiniz gibi yapıyorum ama bu uyarıyı alıyorum. İç yada dış komut iş dosyası olarak tanın mıyor diye bir uyarı geliyor. filaş belleginde deyilim resimlerim ve dosyalarım var onun için için dekileri kurtarmak istiyorum yardım ederseniz sevinirim.

 12. İyi Günler göstermiş olduğunuz bütün çözüm yolllarını denedim fakat bir değişen hiç bişey olmadı yardım ederseniz sevinirim…
  Bende olan durum şahsen şöyle USB ler bu şekilde içindeki dosyaları bulamıyorum yardım edermisiniz. FOTOĞRAF: https://hizliresim.com/3qjzoj

 13. ben flashımı bilgisayara takıyorum ama açılmıyor üstüne tıklıyorum siyah bi ekran gelip komut sistemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır devam etmek için bir tuşa basın diyor basıyorum yinede açılmıyor. napmalıyım lütfen yardım edin

 14. merhabalar, flaşh içerisinde dosyalarım görünüyor ama dosyaların içleri boş dediğiniz yolu denedim olmadı. recuva önerisi aldım oda dosya boyutu büyük olduğu için 1 hafta gibib bir süre gösteriyor yardımcı olursanız sevinirim.

 15. Bilen biri lutfen YARDİM ETSİN. Dun bi arkadasimdan 2.el kendinin kullandigi flash disk aldim 32 gb. Pc ye taktim bicimlendirdim de kuskulandim ama 2.el flash disk kullanirsak ne gibi sıkinti cikar. Aldigim kisi benim bilgilerimi calabilirmi ya da ne bilim herhangi bi kotu olay basima gelir mi ?

 16. acil olarak yardıma ihtiyacım var. size iletişimden telefon numaramı yazdım. geri dönebilirmisiz lütfen. acill

 17. ben flashımı bilgisayara takıyorum ama açılmıyor üstüne tıklıyorum siyah bi ekran gelip komut sistemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır devam etmek için bir tuşa basın diyor basıyorum yinede açılmıyor. napmalıyım lütfen yardım edin

 18. bende işe yaramadı bütün vrüsleri de temizledim

 19. SAOL KARDEŞ ALLAH RAZI OLSUN

 20. ÇOOK TEŞEKKÜRLER İŞİN RASTGELSİN

 21. Çok teşekkür ediyorum .Allah razı olsun ,Rabbimiz sizi darda zorda bırakmasın.Bulunduğunuz görevlerde hep muvaffak olunuz…

 22. hepsini yaptım yok 🙁 yok 🙁 yok 🙁
  klasorde UMV dosyası SLV dosyası yazıyor
  böyle bişey yoktu ve açılmıyorlar
  ne yapmalıyım

  • Merhabalar sayın Fatma hanım
   UMV bir video dosyası olabilir slv de bir program dosya parçası olabilir bu dosyanın içeriğini görüntüleyememeniz normal .Acaba bu dosyaları daha önceden yok muydu bunları bize bildirirseniz daha fazla yardımcı olmak isteriz Sağlıklı ve mutlu günler dileriz

 23. Virüs taradım yokmuş, diğer komutları yaptım ,değişen birşey olmadı

  • Merhabalar,

   Sadece Flash belleğinizi taratmayınız Bilgisayarda virüs varsa Öncelikle bilgisayarını tarafınız ardından flash belleğe taratınız

   Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

 24. Flaş bellekteki fotoğrafların bazıları gözüküyor bazıları gözükmüyor bazılarında yarim gözüküyor neyapabilirim yardımcı olur musunuz

  • Merhabalar,

   Flash belleğiniz de bozulma olabilir ya da virüs kaynaklı da olabilir.

   windows resim görüntüleryizi dışında paint ya da başka bir resim görüntüleme programı ile açmaya çalışınız resimleriniz. hala aynı sorun devam ediyor mu? geri dönüşünüz bekliyoruz.

   Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

  • Merhabalar,

   Bu sorun genelde flash belleğinizin donanımsal olarak ısınmasın, zarar görmesinden kaynaklanabileği gibi virüs kaynaklı da olabilir.

   Resimleriniz windows resim görüntüleyici Dışında başka bir program ile açılınız.Örneğin paint ya da herhangi bir başka bir program ile. Sonucunuzu yazınız teşekkür ederiz

   Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

 25. Çok teşekkürler, sizden önce başka bir sitenin önerdiğini denemiştim, sizinki işe yaradı.

 26. Benim flashımdaki resimlerde görünmeme diye bir şey yok ama bazı resimler hiç açılmıyor. Bazılarının yarısı görünüyor ve çizgili renkli bi şekilde falan görünüyor. Bazıları da sorunsuz açılıyor. Bir de bozuk olanların isimleri değişmiş değişik simgelerle görünüyor. Daha önce flash bellek çamaşır makinesinde yıkanmış olabilir hatırlayamıyorum tam olarak. O yüzden mi kaynaklanıyor yoksa virüs falan mı var? Nasıl eski haline getirebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen her şeyim ordaydı. Teşekkürler şimdiden.

  • Merhabalar Sayın Zeynep Hanım,

   virüs girmiş ise yukarıda işlemleri adım adım yapmış iseniz tam olarak açılması gerekirdi.
   Makina yıkandığı için de olabilir recuva tarzı dosya kurtarma programları var. onları inceleyin isterseniz.

   teşekkür ederiz iyi çalışmalar dileriz.

 27. Merhaba ben tüm aşamaları yaptım cmd kısmına dosyamın adını yazdığımda erişim engellendi çıkıyor. Bu arada flashımı ve bilgisayarımı taradım herhangi bir sorun gözükmüyor. ne yapmalıyım?

 28. Benim flaşın daki bazı şeyler görünüyo ama acilmiyo nasıl yapabilirim

  • Merhabalar,

   Programı açmak için kullanılan varsayılan program değişmiş olabilir.
   Dosyanızı doğru program ile açmaya çalıştığınızdan emin olunuz.

   teşekkür ederiz iyi günler dileriz

 29. Maalesef belirttiğiniz gibi yapmama rağmen dosyaları göremiyorum. Farklı bir öneriniz var mı? ekran görüntüsünü size yollayabilirim (flash belleğin içi nasıl görünüyor diye)

 30. merhaba usb bellekteki fotoğraflar görünüyor ancak açılınca fotoğraflar bozuluyor gri siyah oluyor ne yapmalıyım

  • Merhabalar,

   Acaba herhangi bir resim düzenleme programı kurdunuz mu?
   ya da windows resim görüntüleyici varsayılan ayarlarında bir değişiklik yapmış olma olabilirsiniz. Bir de paint ile ya da başka bir resim programı ile açmaya çalışıp sonucu söyler misiniz.
   teşekkür ederiz.

 31. abi benim flash belleğimi bilgisayar hiç görmüyor bulamıyorum

  • Merhabalar Kaan,

   PC’ye taktığın zaman hiç mi görmüyor. flash belleği?

   Masaüstündeki Bilgisayar simgesine
   sağ tıkla
   ordan Yöneti seç
   açılan ekranın soldaki listesinde Disk Yönetimi yazıyor
   orayı yıkla bir kaç sn’ye bekle
   orda gözüküyor mu peki orda gözüküyor ise
   flash belleğin olduğu bölüme sağ tık yap ve format de.
   belki düzelir ancak dikkat et flash bellek gözüküyorsa orda sadece flash belleğe yap.
   diğer disk sürücülere yaparsan onları silebilirsin.

   teşekkür ederim.

 32. emeğinize sağlık
  çok teşekkürler

 33. kardeşim flash bellekte 2500 tane fotoğraf vardı hiç biri gözükmüyor dediğiniz gibi yaptım ama başarısız oldum lütfen bana yardım edin

  • Merhabalar Sayın Enes Bey,

   bilgisayarıma girin flash bellek kapasite olarak br kısmı dolu gözüküyor mu,

   gözüküyor ise kurtarma ihtimalimiz çok yüksetir. flash belleğinizin içi dolu olarak gözüküyor mu?

 34. Ben USB bellekteki dosyaları görüyorum ama dosya içindeki verileri göremiyorum, sizin yukarda verdiğin işlemi yaptım olmuyor,

  • aynen bendede olmuyor dosyaları göremiyorum bir türlü

   • Merhabalar Sayın Burak Bey,

    Acaba takıldığınız kısım nedir, orayı sorarsanız daha fazla yardımcı olmak isteriz. yukarıdaki makale anlatılanları birebir uygulayabilirseniz kesinlikle olacaktır. Takıldığınız kısmı sorabilirsiniz.

    teşekkür ederiz. iyi günler dileriz

  • Merhabalar Sayın Ahmet Bey,

   verileri göremiyorum derken acaba içerisindeki belgeler midir görebildiğiniz, dosya uzantılarında bir bozulma olabilir. o nedenle içerisinde ki verileri açamıyor olabilirsiniz, dosyalarınızı açmak için kullandığınız varsayılan programı değiştiriniz.

   teşekkür ederiz.

 35. Merhabalar Sayın Ecel Hanım,

  sürücü ismi derken kastedilen flash belleği bilgisayarınıza taktığınızda aldığı isimdir.
  Flash belleğinizi bilgisayarınıza taktıktan sonra bilgisayarıma girin orda aldığı harf sürücü harfidir.

  Örneğin: Genellikle bilgisayarda C ve D diye iki hard disk sürücüsü bulunur.

  E sürücüsü ise DVD rom olur.

  Flash bellekler ise F sürücü olurlar.

  teşekkür ederiz. iyi günler dileriz

  • Dosyayi bulduk tamamda onu gizleyen virusi nasil silecegiz peki

   • Merhabalar Sayın Hamil Bey,

    ücretsiz antivirüs indirme linklerini yukarıda verdik. Bunlardan bilgisayarınıza göre istediğiniz bir antivürüsü kurup, flashbelleğinizi taratınız. ve USD disk security adlı küçük flash bellek virüsü silen programcığı kurunuz. kesinlikle silinecektir virüsler.

    teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 36. SÜRÜCÜ KISMINDA SIKINTI ÇIKIYOR SÜRÜCÜ İSMİ DERKEN BULUNDUĞU DOSYAYIMI YAZMAMIZ GEREKİYOR

 37. Flasima virus girdi resimler gorunmez oldu. Ama bundan sonra galiba ben bazj resi leri silmistim yani virus giren flasaa islem yaptim. Sonra kurtarma programiyla sadece cok az kismini kurtarabildim gerisi hala gorunmuyo yapabilcegim biseh varmidir. Flasa islem yapildigi ici gamamen kayipmi ettim. Bu anlattiginiz bende ise yararmi

  • Merhabalar Sayın Tuğba Hanım,

   Malesef bu anlatılanlar sadece flash bellekteki dosyaları gizleyen virüslerden kurtumak içindir. Dediğiniz gibi dosyaları silmiş iseniz ancak Recuva tarzı programlar ile geri getirilme ihtimali vardır. İhtimal diyorum çünkü getirilebilir de getirilemeyebilir de.

   Teşekkür ederim. iyi çalışmalar dilerim.

 38. teşekkur ediyorum işe yaradı ancak kurtarılan tum belgeler değişik format olarak kaydedildı (file001.chk) alta aciklama recovered file fragments diye yaklasik 500 gb dosya gosterildi yardimci olusanız sevenirim.

  • Merhabalar Sayın Yunus Bey,

   Değişik format olarak kaydedilmeyecektir.

   .chk uzantısı virüsden kaynaklı oluşan dosyalardır, asıl dosyalarınızı içerisinden alınız daha sonra flash belleğinizi formatlayınız.

   teşekkür ederiz, iyi çalışmalar dileriz.

 39. Merhabalar. Dediğiniz işlemi yaptım lakin cmd penceresine kodu yazdıktan sonra pencerede (attrip iç yada dış komut, çalıştırabilir program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor) diyor. Acaba napmam lazım

 40. iyi çalışmalar, aynı sorunu ben de yaşıyorum. ancak bu komutları girdikten sonra bile msdos ekranında malesef DOSYA BULUNAMADI yazdı.. bellek dolu görünmesine rağmen içi hala boş diyor. lütfen yardımcı olur musunuz

  • Merhabalar,

   Adım adım yapmış iseniz kesinlikle dosyalarınız kurtarılmış olacaktır.
   DOSYA BULUNAMADI yazmasının sebebi sürücü adresini yanlış yazmaktan kaynaklı olabilir.
   ayrıca öncelikle PC’nizi bir antivirüs programı ile taratınız.

   daha fazla yardım için bilgisayarteknolojisi.net@gmail.com adresinden yardım maili atabilirsiniz

   teşekkür ederiz. iyi çalışmalar dileriz.

 41. Muhammed Emin Aslan

  Çok işime yaradı, çok teşekkürler. Bütün dosyalarımı kurtardım.

 42. e-8307 hatası nedir acil yardım

 43. evet bendede bütün işlemleri yaptıktan sonra gözükmüyordu flashın arama yerine *-* yazdım gözüktü tüm dosyalarım çok teşekkürler

 44. Bu şekilde flaşı actigimizda virüsün bilgisayara bulaşma ihtimali nedir peki

  • Merhabalar,

   Bu şekilde açabilmiş iseniz bilgisayarınızdaki virüs zaten silinmiş demektir, çünkü virüs olsa idi yine flashınızı gizlerdi.
   yine hiç bir dosya göremezdik. Bu nedenle virüs bulaşmayacaktır. Ancak yine USD disk security adlı küçük programı kurmanızı tavsiye ederiz.

   teşekkür ederiz, iyi günler dileriz.

 45. Siyah ekrana yazı yazamıyorum

 46. yazınızı okudum çok yararlı ama benim kafama takılan bir soru var eğer virüs bulaşırsa flash belleğe taratın virüsten kurtulun demişsiniz ya tarattığım zaman viriüsler silinecek ama dosyalarımda zarar görür onun için dosyalarım zarar görmeden virüsleri nasıl silebilirim. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhabalar Sayın Muhammet Ece Bey,

   Dosyalarınız sağlıklı ve garantili bi şekilde kurtarmak için bir Linux Live CD ile bir bilgisayarı başlatınız,
   Linux ile açılan bilgisayardan güvenle flash bellekteki dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

   teşekkür ederiz, iyi çalışmalar dileriz.

 47. Merhaba çok acil acaba bu uygulama telefonunda oluyor mu??

  • Merhabalar Sayın Tuana,

   Telefonda da işe yarayacaktır,
   Ama öncelikle bilgisayarınızı ardından telefonunuzu içerisine girmeden telefonunuzu güncel bir antivirüs ile taratınız ardından komutları uygulayınız. Sorununuz kesinlikle çözülecektir. Eğer Çözülmez ise bilgisayarteknolojisi.net@gmail.com adresinden profesyonel destek alabilirsiniz.

   teşekkür ederiz, iyi çalışmalar dileriz.

 48. Çok Teşekkür Ederiz

 49. çok tesekkurler…

  • Rica Ederiz,

   flash belleğinizde ki virüsleri temizleyebilmenize yardımcı olabilmiş işek biz mutlu oluruz.

   iyi çalışmalar dileriz.

   • Bnm flaşhımda dosyalar görünüyor fakat resimlerin bi kısmı ya hiç açılmıyor yada yarım açılıyor bu işlemi uygulasam resimlerimi kurtarabilirmiyim ?

    • Merhabalar Sayın Ömer Bey,

     Bu işlem ile virüsleri temizleyebilirsiniz ancak anlatmış olduğunuz sorun diğer bilgisayarlarda da mı aynı şekilde olmaktadır.

     Öncelikle başka bilgisayarda deneyiniz,
     Olmaz ise dosyalarınızı başka flasha kopyalayarak deneyiniz.
     teşekkür ederiz, iyi çalışmalar dileriz.

 50. Çok teşekkür ediyorum Sinem Flash Belleğimde Dosyalarım Adeta Görünmez Olmuştu, Sayenizde Gizlenen Dosyalarıma Yeniden Kavuştum, Çok Önemliydiler Benim İçin, Çok ama çok teşekkür ederim, Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum, Sevgi, Saygı ve Selamlarımla Mutlu Akşamlar 🙂

 51. kardeşim çok sagolasın valla yararı oldu kaç saattir ugrasıyodum allah razı olsun başarılarınızın devamını dilerim olmucak sandım ama oldu valla kralsınız

 52. bilgiler için çok teşekkürler işe yaradı.

 53. ALLAH RAZI OLSUN. ÇOK MAKBULE GEÇTİ. EMEĞİNE SAĞLIK

 54. Mine Çalışkan Tunç

  gerçekten çok teşekkürler. çok basit, anlaması kolay ve kesin bir çözüm süreci.

 55. Ağlamak istiyorum. Sağolun 🙂 Kesin çözüm budur 🙂

 56. Olmadı :(( kısayol var

  • Merhabalar Ömer Bey,

   Takıldığınız yeri yazabilirseniz yardımcı olmak isteriz. Acaba eksik yaptığınız bir adım mı var. Yukarıdaki işlemler kesin çözümdür.

   yukarıdaki işlemleri adım adım uygulayarak inanın yüzlerce flash bellek temizleme işlemi yaptım.

   Acaba yanlış uyguladığınız bir yer adım olabilir mi?

 57. Teşekkürler… Yapamayanlar flash bellek penceresinde arama kutusuna -*- yazarak dosyalarını görebilir 😉

 58. işe yaradı

 59. teşekkürler ,çok işime yaradı.

 60. Valla helal olsun size tek adam gibi anlatımla sizin işleminiz çözdü emeğinize sağlık

 61. ben söylediklerinizi yaptım ama hala görünmüyor

  • Kesinlikle gözükmesi gerekmektedir.. Her şeyden önce bir tane antivirus programı kurup bilgisayarınızı taratınız. Eğer var ise antivirus güncelleyip o şekilde bilgisayarınızı taratınız ve ardından yukarıda anlatılan işlemleri tekrarlayınız. Sonucu bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

 62. mehmet sıddık erdoğan

  allah binlerce kez sizden razı olsun hayatımı kurtardınız gibi bi şey

  • Yardımcı olabilmiş ve hayır duanızı alabilmiş isek asıl biz çok mutlu oluruz. Flash bellek virüsleri ile ilgili olarak takıldığınız herhangi bir konuda yorum kısmına soru sorarak tecrübeli bilgisayar mühendisi arkadaşımız yardımcı olmaktadır. İyi günler dileriz.

Sorunuzu sorun biz cevaplayalım...

%d blogcu bunu beğendi: