Breaking News
Home / iphone Apple Kimliği / iphone Apple Kimliği Değiştirme

iphone Apple Kimliği Değiştirme

iphone Apple Kimliği Değiştirme

iphone Apple Kimliği Değiştirme:  Apple kimliği ( Apple ID ) App Store’a ve iCloud’a girerek kullandığınız e-posta adresinizdir. Aklınıza App Store’u ve iCloud’u kullanabilmek için Apple firmasının e-postası olan @icloud.com uzantılı bir e-posta kullanmak zorunda mıyım? Şeklinde bir soru gelebilir. Cevap :Hayır.  @gmail.com, @hotmail.com gibi diğer aktif olarak kullandığınız e-posta adresinizi iphone apple kimliği olarak kullanmanız hiç bir sorun yaratmayacaktır.

Eğer aklınıza farklı Apple ürünleri için farklı Apple ID’ler almak zorunda mıyız? şeklinde bir soru da gelebilir. Yani yeni  bir Apple iPhone 6 Plus ama önceden de Apple iPhone 4s ‘im vardı. Şimdi Apple iPhone 4s deki Apple Kimliğinizi Apple iPhone 6 Plus da kullanabilir misiniz. ? Cevap : Evet. yeni telefonunuz için yeniden bir Apple Kimliği almanıza gerek yok. Yani Apple Kimliğinizi başka bir Apple Kimliği tarafından kullanılan bir adres olmamak koşuluyla herhangi bir adresle değiştirebilirsiniz.

Neden iphone Apple Kimliği Değiştirme İhtiyacı Duyarız?

Apple iPhone 3GS ‘den itibaren Apple kimlikleri kullanılmaktadır. Oluşturduğunuz iphone kimliği değiştirme ihtiyacı duyabilirsiniz. Eğer sizde de aşağıdaki sorunlardan birisi varsaİphone Apple Kimliği Değiştirme ile bu problemleri çözebilirsiniz.

1-) App Store’dan bir uygulama indirmek istediğimiz zaman kullandığımız Apple kimliğinizi ya da şifresini unuttuğumuz için, uygulamayı kuramayacaksınız bu nedenle yeniden bir Apple kimliğine ihtiyaç duyacaksınız.

2-) App Store’dan bir uygulama indirmek istediğimiz zaman ( ücretsiz olsa bile ) bu uygulama  Türkiye mağazasında  bulunmuyorsa ” İstediğiniz öğe şu an Türkiye mağazasında yok, ancak ABD mağazasında mevcut. Bu öğeyi görüntülemek için mağaza değiştire tıklayın” şeklinde uyarı vermektedir. (ör. Google maps uygulamasını indirmek istediğiniz zaman  ). Bu sorunu aşmak amacıyla yeniden bir Apple Kimliği oluşturup ülkenizi USA yaparak ücretsiz olarak Google maps indirebilirsiniz. App Store ABD mağazalarından uygulam indirebilmek için iphone Apple Kimliği Değiştirme adlı yazımızı okuyarak buradan devam edevilirsiniz. 

3-) Apple kimliği olarak kullandığımız e-posta adresimize erişimimiz kalmamışsa( şifresini unutmuş, hesap kapanmış, e-postamız hacklenmiş vs…)

4-) Yeni bir Apple Kimliği kullanmak ( iphone kimliği değiştirme ) istiyorsak (yani yeni bir e-posta adresi kullanmak istiyoruz. Ergenlik zamanlarında açtığımız delifisek@hotmail.com tarzı e-postaları belli bir yaştan sonra kullanmak sakıncalı olabilir J)) )

Yukarıda belli başlı başlı sebeplerle ” Neden Apple kimliği değiştirilir? ” sorusuna cevap vermeye çalıştık.

 iphone Apple Kimliği Değiştirme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Apple kimliğimiz değiştirmek için

1-) iphonunuz da ayarlara dokunun

2-) iTunes ve App Store’a dokunun

3-) Apple kimliğinizin üzerine dokunun ( mailiniz@mailiniz.com )

iphone apple kimliği değiştirme 1
iphone apple kimliği değiştirme 1

4-) Çıkış yap’ı tıklayınız. Ve Telefonunuzu kapatıp yeniden açınız. (bunu yapmazsak bazen App Store’a gidince hala oturum açık kalmış olabiliyor. )

iphone apple kimliği değiştirme 2
iphone apple kimliği değiştirme 2

5-) Yeni Apple kimliğinizi  ve şifrenizi giriniz. Ardından Oturum Aç (sign in) dokunun.

iphone apple kimliği değiştirme 3
iphone apple kimliği değiştirme 3

Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için Apple’ın resmi sitesinden  iphone Apple Kimliği Değiştirme işlemi adlı yazısını okuyabilirsiniz.

  •  iPhone 4 Kullanım Kılavuzu
  • Apple iPhone 4S
  • Apple iPhone 3GS

About admin

Sorunuzu sorun biz cevaplayalım...

%d blogcu bunu beğendi: